zjentek

Co je to za úchyty s hadičkami přidělaný na kapotu Dodge z obrázku níže?

https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/8/8a/Dod­ge_Challenger_R-T_Coupe_%28Oran­ge_Julep%29.JPG

Nejlepší odpověď
elkon

Bývá to na závodních autech, nebo si to tam dávají magoři , kteří si na závodníky hrají. Je to jištění kapoty proti otevření, při divoké jízdě. Nejsou to hadičky, ale lanka.

Další odpovědi
Rocker

Je to pojistka proti nechtěnému otevření kapoty.Neni to hadička,ale ocelové lanko.

zjentek

Elkone, chápu, magoři… Hele a kdo jsou podle tebe „troubiči“, kteří po řidičích „závodnících“ vydatně troubí za každý menší přešlap? Podle mne to jsou Píčusi. A jak to vnímáš ty? 🤣

zjentek

Řekl bych že se kapota otevírá obráceně než jsme zvyklí (kvůli náhodnému otevření za jízdy) a proto jsou ostříkovače vpředu, aby se při otebření nestrhala lanka… už jsem se s tím kdesi setkal. Děkuju.

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Drape tak to bych teda hádal na ostřikovače čelního skla, určitě.