verka

Co je to za perly?

V kosmetice slýchávám, že byl použit výtažek z perel. Můžete mi vysvětlit, jaké mají na mysli perly?
Doplňuji:
Jak může být výtažek z pevné hmoty? A v pracím prášku jsou jaké perly ?

Nejlepší odpověď
led

„Perly majú regeneračný a hydratačný účinok,“ citát. Extrakt z perál má navyše anti-ageingové a remineralizujúce vlastnosti. Keď sa čiastočka piesku dostane do ulity, ustrica sa začne brániť tým, že ju pokryje vápnikom a neskôr striedavo konchiolínom, aby vytvorila perlu. Pleť potrebuje vápnik na zvýšenie metabolizmu a konchiolín, bohatý na aminokyseliny, pomáha zadržať vlhkosť pokožky. Perly, ktoré sa používajú v kozmetike, pochádzajú zo vzácnych ustríc Sanakalu. Pestujú sa v Spojených štátoch, a to v takzvanej mäkkej vode. Trvá až päť rokov, kým dosiahnu požadovanú veľkosť tri milimetre.

Zdroj: http://emma.plus­ka.sk/emma/kra­sa/kozmetika/ce­na-krasy-rastie.html

Další odpovědi
Miroslavst

Verka se už vidí, jak si z pracího prášku dělá náhrdelník :D