Avatar uživatele
Lukasy

Co je to za knižku (pohádku)?

Byla matka se svou dcerou a jednou nevlastni a tu nevlastni poslala do světa at přinese nějake penize. Tak sla a po cestě potkala lávku ktera ji řekla aby ji opravila tak ji opravila, pak studanku ktera chtěla vyčistit, kamna ktere chtěli zbavit uhliku nebo je zapálit, pak psa ktery chtěl zbavit blech (možna to bylo trochu jinak)
Došla k chaloupce kde byla stařenka a u ni uklizela pokoje ale nesměla jit do poslednich dveři, ale jednoho dne tam vešla a uviděla tam káď se střibrem tak se v tom vykoupa. Pak šla do dalši místnosti a tam byla ze zlatam tak tam také vlezla. A pak utekla pryč. Ježibaba za ni letěla s hřebenem s kterym chtěla z ni to zlato seškrábat. Po cestě domu ji pomohli lavka, kamna , pas.. A když došla domu tak macecha poslala svou dceru ať tam jde take. Ta , ale nepomohla po cestě nikomu a tak když utikala od ježibaby zlata tak ji po cestě zbrzdily a zeškrábala z ni všechno to zlato a domu přiška poškrábana.
Doplňuji:
manon: Jo to je přesně ona :)
iceT? Jo byla v te knižce i tahle pohadka, ale byla jinčí než original.
Jinak se mi ji povedlo najit ve slovennštině: http://books.google.cz/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? manon před 3342 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Odpoveď byla označena jako užitečná

Našla jsem toto: http://www.pohadky.org/…

Pohádky se přepisují, okukují, vyprávějí, jsou si podobná jako vejce vejci :) Není to asi úplně ono a pořád mám pocit, že vím o čem mluvíš, jen nevím kam se vrtnout...něco takového jsem četla... Grimmové, Andersen, Němcová... (honila se mi hlavou Růžička - tak že by se jmenovala ta dívka...dojem a možná omyl).
Doplňuji:
Lucasy: Tak to jsem ráda ;-)

Upravil/a: manon

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lukasy Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Kniha by mohla být tahle
http://www.levneknihy.cz/…
ale která pohádka netuším.
Doplňuji:
No,já sice nečetla originál,a Krásu nesmírnou jsem měla v ruce naposledy tak před ....no před drahnou dobou,a tuhle pohádku si právě pamatuju z té knížky.
Určitě je i v jiných knihách v jiných,podobných verzích.Ale nevzpomínám si teď na jinou podobnou pohádku,kterou bych četla.
Ve finále,o čem ta pohádka je-o tom,že bez práce nejsou koláče a že zlo bude vždy(skoro) potrestáno.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost