Startred

Co je to za argumentační faul, když někdo při každé špatné zprávě ze světa řekne, že naše společnost míří do hajzlu?

Odpovědi
_Bůh_

Nebo když se zeptáte na Rusko, a polovina odpovědí se týká USA.

Rančer

Co je argumentační faul / klam? „Je to v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů.“ To znamená, že v kontextu těchto zpráv daný autor výroku nemůže své tvrzení opřít o relevantní data a informace. Chce si přidat skrz emoce ostatní lidi na svou stranu, aby sdíleli tento názor. Nelze ho ani vyvrátit, ani potvrdit.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Argumenta%C4%8Dn%C3­%AD_klam

Ametyst

Někteří lidé si z jednotlivostí dokážou udělat celkový obraz. Ne každému je to dáno: takoví se pak piplají v jednotlivostech a okrajových událostech, zatímco ten velký, celkový kontext, jim uniká.