Danah

co je to YA kniha?

co znamená, když lidé označují knihu jako YA?

Odpovědi
Ravenne

YA = young adult, takže kniha pro „mladé dospělé“. Označují se tak knihy pro teenagery.

Michálek1245

YA = young adult. Jsou to knihy jako Divergence nebo Letopisy Narnie. Případně teď ta knížka, kde byla Katniss, nedovedu si vzpomenout na název. Hodně to čtou lidi kolem patnácti let. Vzniká toho hrozně moc v různé kvalitě. (Btw teď jsem si vzpomněl, jsou to hladové hry). Já jsem je taky dříve dost četl, ale teď preferuji spíše audioknihy o osobním rozvoji od https://progres­guru.cz/ :)