Avatar uživatele
anonym

Co je to www?

Co to přesně znamená www jaký to má význam?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4840 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

World Wide Web (WWW, také pouze zkráceně web), ve volném překladu „celosvětová pavučina“, je označení pro aplikace internetového protokolu HTTP. Je tím myšlena soustava propojených hypertextových dokumentů.

V češtině se slovo web často používá nejen pro označení celosvětové sítě dokumentů, ale také pro označení jednotlivé soustavy dokumentů dostupných na tomtéž webovém serveru nebo na téže internetové doméně nejnižšího stupně (internetové stránce).

Dokumenty umístěné na počítačových serverech jsou adresovány pomocí URL, jehož součástí je i doména a jméno počítače. Název naprosté většiny těchto serverů začíná zkratkou www, i když je možné používat libovolné jméno vyhovující pravidlům URL.

Protokol HTTP je dnes již používán i pro přenos jiných dokumentů, než jen souborů ve tvaru HTML a výraz World Wide Web se postupně stává pro laickou veřejnost synonymem pro internetové aplikace.

Autorem Webu je Tim Berners-Lee, který jej vytvořil při svém působení v CERNu. Navrhl jazyk HTML a protokol HTTP, napsal první webový prohlížeč WorldWideWeb a koncem roku 1990 spustil první webový server na světě info.cern.ch. V říjnu roku 1994 založil World Wide Web Consortium (W3C), které dohlíží na další vývoj Webu.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/WWW

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

World wide web =) Když tuto zkratku píšete do adresního řádku ve Vašem prohlížeči, tak tím určujete, kde v síti jsou umístěny stránky, na které se chcete podívat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

www je zkratka anglického World Wide Web = světově rozšířená síť

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

Význam: World Wide Web
Popis: Celosvětová síť (pavučina) Distribuovaný soubor dokumentů v Internetu, lze jej hypertextově prohledávat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

stejné jako http – webové stránky

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet