DandrdaMan01

Co je to s kauzou Huawei?

Například to špehování, vyřazení z budování 5G.
Zapadá do toho i HONOR?

Odpovědi
Drap

Co by bylo vyšší politické zájmy. Nemusíš mít obavy, že tě bude někdo šmírovat. Je to obdobné jako s každým jiným telefonem. Jde o obchodní válku s Muskem o budování 5G

Arne1

Vzhledem k tomu, že Huawei má sítě 5G nejlépe zvládnuté, tak nejde pod nos konkurenčním průmyslových kruhům které jsou provázané na vlivné politiky.

aliendrone

Nejde „jen o podíly na trhu“ a obchodní válku. Realita je taková, že dnešní HW je doslova primárně FÍZLEM a bonzuje na tebe tak, že se to ani Andropovovi nesnilo v nejvlhčích snech!

Proti HW backdoorům prakticky NENÍ obrany, takže COKOLIV máš/uděláš v počítači nebo v mobilu automaticky předáváš vládě USA (resp. jejím zpravodajským složkám) prostřednictvím „velké trojky“ – Goolge, Intel, Microsoft a i dalších hráčů!

Pravdoláskaři a ochránci lidských práv pochopitelně šmírování tleskají (jak jinak), jenže běda, když se do kurníku pustí liška (čínská konkurence)! Ta tím samozřejmně porušuje lidská práva (když TO SAMÉ dělá USA, tak je to pochopitelně v POŘÁDKU)!

Kdysi mi bylo nepochopitelné, PROČ Čína odmítla nesmírně štědrou nabídku Microsoftu (a že ten udělat nabídku UMÍ) pro svoji armádu a vydala se „vlastní cestou“ přes Linux. Po zdařilém americkém kyberútoku (sabotáži) iránských odstředivek na obohacování uranu už i joudům svitlo a tomu, že došlo k „náhodnému provalu“ v kauze emisí Volkswagenů v USA věří jen ti, co věří na Mikuláše, Ježíška a další bubáky. Proč myslíš, že skoro každá velká firma opouští microsoftí servery a investuje ohromné částky na přechod k vlastní verzi Linuxu?

Čína jen kopíruje již zavedené praktiky a postupy, zkrátka se snaží urvat „svoje místo na Slunci“, nic víc na tom není. Pro zajímavost, jak takové „oficiální přiznání“ šmírování vypadá > https://www.ro­ot.cz/clanky/in­tel-potvrzuje-v-management-engine-jsou-vazne-bezpecnostni-diry/ (takže vidíš – v podstatě se „nic neděje, je to OK, prostě chybička“) ;) :D :D Pokud půjdeš na spekulativnější weby > https://www.su­enee.cz/tajne-3g-cipy-od-intelu-poskytuji-do-pc-spehovaci-zadni-vratka/ a dobře se podívej na DATUM článku! BTW – pomocí Googlu toho moc nenajdeš (jak také jinak, že ;) :D), použij k vyledávání ruský Yandex. To se budeš divit, o čem všem se u nás ani slůvkem nezmíní! :D :D :D

Takže – hlavu si z toho nedělej, prostě si pamatuj, že PC, mobilům apod. NESMÍŠ důvěřovat! Pokud nebudeš „dělat VÁŽNÉ problémy“, tak nemusíš mít strach, že u tebe ráno vykopnou dveře fízlové a najdou ti v PC např. dětskou pornografii, ačkoliv třba ten termín ani neznáš, natož obsah. Pravda a láska zvítězí, ať žije dem(ent)tokracie a USA především!! ;) :D :D

elkon

Všechno je to boj o peníze. Američané přestali mít odbyt na své výrobky, Čína začala mít velké zisky, tak to zařídili, aby Čínu pošpinili.