lolll

co je to povinné ručení?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Produkt povinného ručení chrání vlastníka, provozovatele i řidiče
Přitom povinné ručení je druh pojištění, které slouží k pokrytí škod, jež způsobí majitel vozidla a na něž nestačí jeho vlastní finanční rezervy. Tento pojistný produkt za něj řeší mnoho velkých starostí, které si může svou nepozorností za volantem přivodit. Hmotné škody, ale především škody na zdraví či životě není často škůdce schopen vlastními finančními prostředky pokrýt ani za několik let

http://www.ckp­.cz/tisk/statis­tiky_a_informa­ce.php?id=0

Další odpovědi
Drap

Povinné pojištění je pojištění proti škodám způsobených provozem motorového vozidla. Je stanoveno zákonem, proto pivinné

Michal Kole

Zde si přečti oficiální informace z české asociae pojišťoven nebo na webech jednotlivých komerčních pojišťoven, odkazy najdeš na odkazu webu o řádek níže

http://pojisti­auto.jaksepojis­tit.cz/

anonym

Povinné ručení je povinné, zákonem stanovené, pojištění za provoz vozidla, jímž můžete způsobit škodu na jiném vozidle, cizím majetku, na zdraví jiných osob a podobně. Toto pojištění musí mít uzavřeno každý majitel (případně provozovatel) vozidla.
Pojistnou smlouvu jde zrušit (vypovědět) jen v případě prodeje vozidla jinému majiteli, výpovědí smlouvy a převodem pojištění k jiné pojišťovně, nebo odevzdání SPZ do depozitu. Nepojištění vozidla je porušením zákonné povinnosti. Dluhy na pojistném vymáhá pojišťovna, u níž bylo naposledy uzavřeno povinné ručení, v ostatních případech asociace pojišťoven.

Kamix

Povinné ručení se například vztahuje i na nákladní vozy, my máme ve firmě 10 kamionů a musíme za ně pojistku taky platit. Víc o tom je například na https://kralmo­toru.cz/media/po­vinne-ruceni-nakladnich-vozidel Nezdá se to, ale za nákla%dák už je to celkem vysoká pálka, co by řadového motoristu mohla celkem překvapit.

martin.simec

Proč mít povinné ručení a co znamená naleznete na těchto stránkách http://www.klik­pojisteni.cz/proc-online-povinne-ruceni/

koleckoh

www.inpojisteni.cz tam to najdeš a tam ti k tomu řeknou více