Jde uzavřít povinné ručení na kratší dobu než celý rok?

Chci prodat auto, ale končí mi PR. Kdyby byla možnost pojistit auto třeba na 1/4 roku, bylo by to přijatelné a nebo si myslíte, že bych měl dát RZ do depozitu ?

Nejlepší odpověď
cukrar

Lze pojistit vozidlo i na měsíc.
Když dáte značky do depozitu, bude pro kupce problém přejet domů, udělat evidenčku, samotnou zkušební jízdu… atd..
Klidně můžete uzavřít pojištění na celý rok a oni Vám pak zbytek vrátí..
Do depozita bych nešel.

Další odpovědi
Drap

Ano lze i na 1/4 roku.

Pepa25

Lze pojistit na kratší dobu nebo po prodeji auta oznámit pojišťovně zánik pojištění (prodejem auta) a dostanete poměrnou část pojistného zpět (myslím jen celé měsíce, ale to si nejsem jistý).
Depozit při současné politice ČKP raději ne – viz cukrar.

jan1510

Ano, podívejte se na webové stránky http://www.klik­pojisteni.cz/po­vinne-ruceni/