Roman Tička

Co je to platené promo?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Promo (od promotion) je nějaká propagace (reklama), jejíž cílem je na sebe upozornit cílovou skupinu lidí – např. „hudební promo“ je ukázka (obvykle AV, tedy audiovizuální) tvorby atd. Pochopitelně existují různé další druhy – třeba obchodní nebo politické. Zúženě se jako promo považuje právě AV dílo (video), obecně do toho patří i ostatní druhy propagace (reklamy) – letáky, plakáty atd.

Placené promo – znamená, že si ho někdo objednal a zaplatil. Obvykle je tedy vytvořeno profíky. (někdy to ale nemusí být z jeho „kvality“ zřejmé) ;) :D :D