danek

co je to píseň

co je písen?literární pojem

Nejlepší odpověď
Lencis

Literatura (z lat. littera = písmeno) v širším slova smyslu je souhrn všech psaných textů, což znamená že pokud chceme definovat píseň jako literární pojem těžko můžeme mluvit o vokálním songu (viz attack!)

Píseň je samostatný literární útvar a můžeme ji ještě dále dělit (píseň lidová, umělá, epická či lyrická atd)

Další odpovědi
Attack-design

Píseň je jeden ze základních typů hudebního projevu. Základem je vokální projev opatřený textovou složkou. Písnička může být ryze vokální, nebo může mít nástrojový doprovod, může být zpívána jednotlivcem nebo více zpěváky (obvykle pak hovoříme o sboru). V lidové či slangové mluvě se pro pojem píseň/písnička zejména v soudobé populární hudbě vžilo také původní anglické slovo song.

Písně lze dělit podle různých kritérií

  • světské
  • duchovní
  • lidové
  • umělé
  • strofické
  • podle témat

o pracovní
o milostné