stear

Co je to panenská pláž?

Nejlepší odpověď
marci1

Panenská pláž je krásná, civilizací jen málo dotčená, s pohodovou atmosférou. „Neválí“ se na ní tisíc turistů, jeden přes druhého a člověk si může vychutnat tu atmosféru přírodní nádhery. 🙂

Další odpovědi
annas

Např.

Panenská pláž Whitehaven – ráj na zemi

"Pláž tak krásná, že pro návštěvu se musíte registrovat na místních úřadech dlouho dopředu – ano, takový je o pláž Whitehaven zájem.
Ostrovy Whitesunday

Whitesunday Islands (ostrovy Bílé neděle) je skupina 74 ostrůvků, které leží u pobřeží australského Queenslandu. Většina ostrovů je označena jako národní park a jsou turisty vyhledávány zejména pro šnorchlování a panenské pláže. Ostrovy pojmenoval James Cook podle dne kdy si myslel, že zrovna je – Whit Sunday, tak je označována sedmá neděle po velikonocích.

Velmi často u těchto ostrovů potkáte luxusní jachty, jelikož jsou tyto ostrovy vyhledávány hlavně australskou smetánkou (udělat si zde soukromou dovolenou není zrovna nejlevnější).

Obvyklým programem pro turisty je návštěva pláže Whitehaven. Díky tomu, že je většina ostrovů označena za národní park, zde naštěstí nejsou vybudovány žádné hotely či resorty.

Pláž byla také oceněna jako nejčistší pláž v Austrálii.

Na pláž je zakázaný přístup psům a platí zde i zákaz kouření. Pokud hledáte bílé pláže – toto je místo pro Vás.

Písek je bílý, jelikož je složen z 98 procent čistého křemene, který dodává písku tu pravou svěží bílou. Jelikož skály na ostrově žádný křemen neobsahují vědci usuzují, že zde byl písek po miliony let naplavován mořskými proudy. Bílý písek není rozpálený – a je tak příjemné se zde procházet i za 30°C vedrech."

https://www.pla­netacestovani­.cz/bila-plaz-whithaven/

Popis jiné panenské pláže
https://www.a­hojkanarskeos­trovy.com/

hapiky

Tam mohou jen, ti kteří štěstí dovedou dát.
Panenská = ta, kde buď ještě žádná lidská noha nevkročila, či nemá tam běžně přístup každý(jen na povolení).

zjentek

Mám zhruba představu, jak by podobná pláž měla správně vypadat, ale tu tady publikovat nemohu, to by mně smazali! (;