Co je to „orvo“

Ve hře Jára Cimrman – Akt bylo řečeno, „jak jsi to dělal chlape mizerná“ „dělal jsem to na orvo“. Předem moc děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jen upřesním, že OR-WO je značka filmu.
http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/0/0a/ORWO_pan­chromatic_fil­m.jpg

Další odpovědi
poa.li

Mluví tam o tom v souvislosti s fotografií. OR-WO bylo označení na kinofilmech. Jednalo, nebo jedná se o údaj týkající se tuším citlivosti filmu..

Elk

OR WO byla značka fotografických materiálů z bývalého Východního německa alias NDR.

Hlada

ORWO nemá nic společného s citlivostí filmu!
Je to východoněmecká značka výroby fotografických materiálů, potřeb pro fotoografování a magnetofonových pásků. Vznikla po válce ze zkratky Original Wolfen. Původní výroba zde založená se po válce přestěhovala do Západního Německa, kde dál pokračuje pod značkou Agfa.