diji

co je to odpovezte

chci jet do zahranici ale nevim co jsou to tax poplatky.....­....ono to neni zahrnuto v koupi letenky tak mi odpovezte a kolik ten tax asi je diki

Odpovědi
lopp

Jsou tzv. letištní taxy, a to jsou poplatky za letištní služby…odbavení zavazadel atd…

alenka901

Poplatek vybíraný městskými nebo státními úřady před odletem cestujícího na letišti. Může být též vybrán v době vystavení letenky.

lizinka

Cenu tax k letence najdeš, když si zkusíš zarezervovat letenku na stránce nějaké aerolinky – proklikáš se k ceně, kde by to mělo být uvedeno. Pokud nemáš s létáním zkušenosti, zkus se mrknout, jak probíhá check in – viz můj odkaz. To budeš určitě potřebovat a navíc pak nebudeš na letišti zmatená. Na těch stránkách navíc najdeš i další info v rubrice Praktické informace. Pokud Tě třeba zajímá něco hodně podrobně, zkus to tam zmínit v komentářích, určitě ti někdo poradí.

Zdroj: www.akcnileten­ky.cz/2009/10/­08/rady-a-tipy-jak-probiha-odbaveni-na-letisti/