Kepler

Co je to micelární voda?

Pod tímto názvem se prodávají různé srágory na pleť. Podle slovníku ABZ je micela disperzní částice emulzí a lyosolů. U mléka nebo gelu bych to pochopil, ale voda?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jako REÁLNĚ? V principu VELMI slabý vodní roztok saponátu říznutý někdy ethanolem s pH pokud možno neutrálním. Případně obsahuje i další kraviny (soda aj.), aby se zdůvodnila cena. :)

Ale jinak se nebudu montovat do holčičáren, dostal bych pojeb za to, že se montuji do věcí kterým nerozumím. ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Keplere, Keplere…
Wiki:
„… Typická micela ve vodném roztoku (tzv. micelární voda) vytváří agregáty s hydrofilní částí molekuly orientovanou do vodného prostředí a hydrofobní částí skrytou uvnitř.“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Micela

da ny

Tak, tak, Wiki a spol.
:)
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Micela

„Micely jsou mikroskopické molekuly, které hravě odstraní všechny druhy nečistot. Poradí si s běžnými ve vodě rozpustnými nečistotami a stejně dobře zvládnou odstranit i kožní maz. Část molekuly micelu, tzv. lipofilní ocas, zachytí všechny druhy nečistot a zapouzdří je uvnitř molekuly. Další část molekuly, tzv. hydrofilní hlava, je rozpustná ve vodě. "
"Na stejném principu fungují také oblíbené micelární vody, které vyčistí pleť do hloubky.“
https://www.ni­vea.cz/tipy-rady/krasne-vlasy/micelarni-sampony-hloubkove-cistici-zazrak

nyjono

Jen doplním da ny.
Pro slečny a ženy, tyto vody nejsou vhodné pro denní a pravidelné používání.
Doporučuju třeba na dovolenou apod.

marci1

Já bych to nepoužívala, ale ten, kdo to chce používat, měl by si to po použití opláchnout vodou. 🙂

Kepler

Edison: tak to si ženské plácají na xicht něco jako roztok tenzidu? Vyzkouším to až budu umývat nádobí, Jar by mohl vyhovovat.

Kepler

Jenže micelární voda není voda, ale disperze ve vodě.

Edison

Já jen ukázal, co jsem našel… A myslím, že se z toho dá vycházet. Asi to bude to, co píšou naředěný vodou, nebo něčím…