Wewa

Co je to masopust a cim se lisi od kraje ke kraji??

Odpovědi
cochee

Pěkné vysvětlení je na tetě Wiki, i když mám pocit, že hned v první větě mají chybu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­sopust

Mc Merkurion

od slova maso-pust,je to 6týdenní půst před velikonocema,začíná škaredou středou,který předchází masopustní úterý,který ukončuje období zábav,a plesů…
Doplňuji:
oprava: …kterému předchází masopustní úterý,které ukončuje maškarní reje,a po něm je škaredá středa,kterou začíná postní doba před velikonocemi (snad je to srozumitelnější)