snookerballs

Co je to latence internetového připojení?

Nejlepší odpověď
baghira

V počítačové technice je latence zpoždění mezi vydáním povelu paměťovému zařízení a výstupem prvních dat. U diskových pamětí se skládá z doby vystavení na příslušnou stopu a z rotačního zpoždění. Latence u pingu udává v počítačové síti dobu od odeslání ICMP výzvy do přijetí odpovědi.
Velikost latence ovlivňuje kvalitu „uživatelova prožitku“ při práci s datovým připojením/in­ternetem. Čím vyšší latence, tím déle je třeba čekat na odezvu, přičemž vysoká doba odezvy některé aplikace prakticky zcela znemožňuje. Typickým příkladem jsou online hry (použitelné do zhruba 100 ms latence) či VoIP telefonie (použitelné zhruba do 250 ms při latenci nad 500 ms se již obtížně komunikuje a při 700 ms je už dialog prakticky nemožný).

Další odpovědi
Michal Kole

Jednoduše, doba než k Vám data přilezou