Co je to komunikace

jazykové a sématické souvislosti termínu,význam pro současný svět i v kontextu dějinném

Nejlepší odpověď
Monika

# Verbální komunikace – slovní komunikace, tedy komunikace slovem či písmem
# Neverbální komunikace neboli nonverbální komunikace – tedy komunikace „beze slov“. Ta zahrnuje zejména gesta a mimiku, jež může být i mimovolná a nedá se zcela ovládat: „poznáme“ lháře, agresivní postoje, ustrašený postoj, smutek v duši apod. Lidskou mimikou se mezi prvními zabýval například Jan Evangelista Purkyně nebo Charles Darwin, kteří studovali, jak se emoce projevují u lidí (v obličeji), případně u živočichů. Obecnou srozumitelnost těchto projevů potvrdily pokusy předních antropologů a etologů, kteří náhodně vybraným lidem z primitivních společenství postupně předkládali fotografie rozličných lidí z různých zemí celého světa. Tito primitivní lidé na fotografiích prakticky okamžitě poznali náladu a emoce, které lidé zobrazení na fotografiích cítili v okamžiku, kdy byli fotografováni. Pro nonverbální komunikaci se také vžil nový odborný termín řeč těla.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Komuni­kace

Další odpovědi
alenka901

způsob předání iformací mezi lidmi,jsou 2 tipy písemná a verbální