Rokio

Co je to klikva? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Klikva je léčivá rostlina, červené plody připomínají brusinky, někomu borůvky, dokonce jsem slyšela i podobnost k bobulím rybízu.

Pila jsem z ní džus, ale už je to dlouho, chuť si moc nepamatuji. Jen to, že byla nakyslá.

Další odpovědi
ivzez

Ják píše Annas, rostlina s kyslými (nebo nakyslými) červenými plody.
Mně plody připomínají spíše brusinky.

Vzpomínám si, že jsme za minulého režimu,
kdy často nebyly k dostání brusinky, přidávali
ke svíčkové klikvový kompot (bylo to výborné)…

Drap

Roste na hlavně na Sibiři a ve Skandinávii. To co napsala Annas. Jen doplním podle lokality se někde vyskytuje i v oranžové, nebo téměř žluté formě.

iceT

Kdysi jsem četla knihu o dvou dětech, co se tajně vydaly klikvy sbírat. Děti šly až někam do močálů, kde rostly klikvy největší a cestou zabloudily. Tehdy jsem nevěděla co klikva je.

gecco

Sorry, prchlo mi to do diskuse…
___
Jen dodám ještě k Drapovi (k ostatním dodat není co… 😉 – roste i u nás, ale je velice chráněna, tak neřeknu kde (ani já tam na ni nechodím)…
Zato se mi občas podaří sehnat klikvu z UA, výjimečně i čerstvou, ale i kompot je vynikající…
😉

gecco

Jen dodám ještě k Drapovi (k ostatním dodat neí co… 😉 – roste i u nás, ale je velice chráněna, tak neřeknu kde (ani já tam na ni nechodím)…
Zato se mi občas podaří sehnat klikvu z UA, výjimečně i čerstvou, ale i kompot je vynikající…
😉