Avatar uživatele
Rokio

Co je to klikva? Co myslíte?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 2598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Klikva je léčivá rostlina, červené plody připomínají brusinky, někomu borůvky, dokonce jsem slyšela i podobnost k bobulím rybízu.

Pila jsem z ní džus, ale už je to dlouho, chuť si moc nepamatuji. Jen to, že byla nakyslá.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Ják píše Annas, rostlina s kyslými (nebo nakyslými) červenými plody.
Mně plody připomínají spíše brusinky.

Vzpomínám si, že jsme za minulého režimu,
kdy často nebyly k dostání brusinky, přidávali
ke svíčkové klikvový kompot (bylo to výborné)…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Roste na hlavně na Sibiři a ve Skandinávii. To co napsala Annas. Jen doplním podle lokality se někde vyskytuje i v oranžové, nebo téměř žluté formě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Kdysi jsem četla knihu o dvou dětech, co se tajně vydaly klikvy sbírat. Děti šly až někam do močálů, kde rostly klikvy největší a cestou zabloudily. Tehdy jsem nevěděla co klikva je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Sorry, prchlo mi to do diskuse…
___
Jen dodám ještě k Drapovi (k ostatním dodat není co… 😉 – roste i u nás, ale je velice chráněna, tak neřeknu kde (ani já tam na ni nechodím)…
Zato se mi občas podaří sehnat klikvu z UA, výjimečně i čerstvou, ale i kompot je vynikající…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Jen dodám ještě k Drapovi (k ostatním dodat neí co… 😉 – roste i u nás, ale je velice chráněna, tak neřeknu kde (ani já tam na ni nechodím)…
Zato se mi občas podaří sehnat klikvu z UA, výjimečně i čerstvou, ale i kompot je vynikající…
😉

před 2598 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby