co je to fyzika

potřebuji shrnute napsat co je to fyzika aby to bylo srozumitelná pro 6.ročniky.ne moc krátké

Nejlepší odpověď
alenka901

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda) je vědní obor, který zkoumá hmotu, její vlastnosti a chování během dějů. Vlastnosti a vztahy mezi nimi popisuje zpravidla jazykem matematiky.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fy­zika

Další odpovědi
Dandi

sice je to tedy trošku kratší, ale výstižné a srozumitelné. Tak snad to pomůže :
fyzika je věda o stavbě a chování neživé hmoty

Bonifác

Fyzika je věda zabývající se věcmi, jejich vlastnostmi a vtahy,které jsou kolem nás.Jelikož je vecí okolo nás spousta je fyzika obsáhlá a proto ji dělíme na specifičtější obory. Vše čím se fyzika zabývá se dá matematicky popsat. tak asi tak bych to shrnul.

Attack-design

věda o hmotách