Co je to dysortografie?

Nejlepší odpověď
alenka901

Dysortografie je specifická porucha pravopisu. Postihuje celkovou oblast gramatiky či jen určitých jevů.
Hlavní vyskytující se obtíže

  • specifické dysortografické jevy (jejich výskyt je ovlivněn zejména nedostatečným rozvojem sluchového vnímání, vnímání rytmu, chápání obsahu textu a nedostatečným rozvojem grafomotoriky)
  • chyby v olbasti aplikace gramatických pravidel (zejména v důsledku nevyvinutého jazykového citu, nedostatečného osvojení systému mateřského jazyka, poruch paměti a automatizace
  • deficity v oblasti pozornosti, paměti, automatizace a grafomotoriky
  • další vyskytující se obtíže (sluchová analýza, rozlišování artikulačně blízkých hlásek, specifické asimilace, nerozlišování tvrdých a měkkých slabik, specifická artikulační neobratnost

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dy­sortografie

Další odpovědi
Attack-design

je to porucha učení postihující pravopis

Dandi

Je to vývojová porucha spojená s neschopností naučit se správně pravopis.