co je to člunkový běh?

je to něco se sportem

Nejlepší odpověď
kenyrts

Člunkový běh 4 × 10 metrů
Charakteristika
Testuje explozivní běžeckou rychlost a hbitost.
Pomůcky
Rovný neklouzavý povrch, 10m úseky vyznačte metou vysokou 20cm nebo kužely, stopky.
Provedení

Vyběhněte od startovní mety (máte ji po pravé ruce), oběhněte druhou metu, tak, že ji máte po levé ruce a vraťte se zpět ke startovní metě, kterou oběhnete tak, že ji máte po pravé ruce.
Proběhnutá dráha má tvar osmičky. Na konci třetího úseku už metu neobíhejte, pouze se ji dotkněte rukou a běžte zpět.
Po proběhnutí startovní čáry se stopky zastaví. Čas měříme s přesností na desetinu sekundy.