metatere

Jak na 1000m

Ahoj. Ve čtvrtek mám běžet 1000m (je mi 12) trénuji… Poradíte mi prosím jakým tempem nebo jak bych to měla běžet aby jsem to dala pod 4 min? :) Ps:nikdy jsem to neběžela (běh městským lesem) :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Na 4 minuty je to takový rychlejší klus. Radil bych ti na začátku nezrychlovat, ale držet stejné tempo po celý závod, spíš pokud budou síly zrychlit ke konci závodu, kdy už budeš mít jistotu že to vydržíš.

Další odpovědi
anonym

Ahoj…
Musíš běžet tak akorát.
:-O

anonym

Použij matiku.
1000:4=250m/min
Pokud poběžíš na ovále 400m, tak víš, že lehce přes půlku musíš udělat za minutu. Pokud to uděláš pod 1 minutu a udržíš tempo, tak se vejdeš do 4 minut.