Avatar uživatele
Registrovaný

Co je to čas

Každý víme co je to čas. Ale co to vlastně je když žijeme v čase a prostoru tak prostor můžeme vidět můžeme ho chytit ale u času to tak nejde. Je čas pouze výmysl aby jsme mohli určovat dny a roky a hodiny nebo opravdu něco jako nějáká energie v podobě času existuje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Čas je jedna ze základních fyzikálních veličin, jíž se měří vzdálenost mezi událostmi na první souřadnici časoprostoru. Čas se dá také definovat jako neprostorové lineární kontinuum, v němž se události stávají ve zjevně nevratném pořadí. Jako takový je podstatnou složkou struktury vesmíru. Je velmi obtížné, až nemožné, si čas nějak představit. Pokusy o pochopení času byly po dlouhou dobu především doménou filosofů, později i přírodovědců. Na povahu a smysl času existuje množství silně odlišných náhledů, a je proto obtížné nabídnout jeho nekontroverzní a jasnou definici. Důležitým pojmem je tzv. šipka času která určuje smysl (směr) plynutí času, který odpovídá směru rozpínání vesmíru.

http://cs.wikipedia.org/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Třeba vám odkaz poskytne odpověď na otázku
http://www.volny.cz/…

Čas a prostor
Původ měření času
Časové jednotky
..
Jednotky časoprostoru


Avatar uživatele
Zlatý

Pojem času je pro nás asi opravdu spíše nepochopitelný, jako třeba vesmír. Pravdou ale je je, že přítomný čas je jedinečný, vyjímečný a nikdy se již nebude opakovat.


Avatar uživatele
Zlatý

Pan Werich říkával, že čas si lidi vymysleli, aby věděli od kdy do kdy a co za to.


Avatar uživatele
Stříbrný

čas je čtvrtá dimenze. Prostor bys nemohl vidět ani chytit, nebýt času


Avatar uživatele
Bronzový

Dny, roky a hodiny jsou jen berlička pro subjektivní měření času z pohledu člověka. Příroda žije od nádechu k nádechu, od vzniku k zániku, od východu k západu. Je těžké uchopit čas myšlenkou, ale je kupodivu snadné ho definovat.
Doplňuji:
korekce:
... od nádechu k výdechu ...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Jose1f

Na rozdíl od všech složitých teorií zastávám názor, že čas není nic jiného, než sled dějů. Hodiny měří čas tak, že tikají. Tik, ťak, to je sled dějů. Ráno jsi zaspal a nestíháš? Už jsi měl být na cestě do školy a ty teprve snídáš? Honí tě čas? To tě honí sled dějů, protože se vyvíjí jinak, než si přeješ. Proto se čas nedá vrátit, protože je to sled dějů.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3212
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1384
Zlatý Drap 1204
Zlatý Kepler 939
Zlatý led 719
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.