archimedes

co je to brakická voda a na kterých místech se vyskytuje?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu. Najdete v ní odpověď uživatelky Makína.

Voda, která je částečně sladká z řeky, ale i částečně slaná z moře se v těchto místech nazývá braktická voda.

Doplňuji. Braktická voda se vyskytuje tam, kde se mísí mořská voda se slanou, tj.pří ústí řeky do moře.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-misto-kde-se-vleva-sladkovodni-voda-do-more
Doplňuji:
sorry: patří brakická voda

Další odpovědi
anonym

Brakická voda je voda, která má koncentraci solí mezi mořskou a sladkou vodou. Je slanější než sladká voda, ale není tak slaná jako voda mořská. Vyskytuje se v místech, kde se slaná mořská voda míchá s vodou sladkou. Nejčastěji to bývá v ústích řek, někdy brakická voda tvoří celá moře.

Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g solí na litr.

annas

Omlouvám se za záměnu slova.
.
Brakická voda se vyskytuje tam, kde se mísí mořská voda se sladkou říční, tj. pří ústí řeky do moře.