Verule

Co je to Bazinga?

Víte někdo, co to znamená? ..tohle slovo pochází ze seriálu „The big bang theory“, ale je to tak jediné, co o tom vím.

Nejlepší odpověď
Myšák V.

Na toto téma je po celém netu řada debat…Pro potěchu uvádím jen některé))).
Ekvivalent termínu „Gotcha!
Význam je to ve smyslu: Napálil jsem tě a tak pod…
Nejpravděpodobnější význam slova BAZINGA! uvádí na shora zmiňovaném fóru poslední přispěvatel.Slovo pochází ze starého Sumerského jazyka a znamená : "Já jsem vás udeřil!“ nebo "Já jsem vás zničil!
obdivuhodné, ale zajímal by mě Tvůj zdroj… já jen opakuji, že bazinga má svého druhu stejný vyznam jako “gotcha”, jeho původ je možný z klasické tetris hry bubbe bazinga, ovšem vzhledem k Sheldonově zalibě v cartoons je možné že se inspiroval u “family guy”, kde po podobných vtípcích říkají “bazing”. Ve slovniku pak lze nalezt definici slovesa “zing” : transitive verb, attack somebody with words: to criticize somebody sharply, especially in a swift and clever way”.
bazinga – americký nepřeložitelný výraz pro dobrý vtip
Mimochodem to poslední mě přijde jako uspokojující vysvětlení.
A ještě něco.Na cizojazyčných fórech je to prý slovo z klingonštiny­.Docela bych tomu i věřil,vzhledem k tomu jak luštili třeba tu klingosměrku))))

Další odpovědi
hanulka11

Bazinga!

Stírací hláška neodmyslitelně spojená s Sheldonovým ďábelským úsměvem. Zahlásit „Bazinga!“ doporučujeme v situacích, kdy se vám podařilo intelektuálně naprosto deklasovat svého protivníka

http://www.ge­ekshop.cz/deta­il/bazinga