odpovídámež

Co je tento předmět a k čemu se používal?

Je to ze silného textilu. Dá se to složit. Voda tím protéká pryč.

Nejlepší odpověď
Arne1

Skládací konev na vodu. Když se to namočí, tak látka nabobtná a přestane protékat. Kdysi jsme to používali při stanování.

odpovídámež

Co by se stalo, kdybych tu hadrovou konev impregnoval, například voskem?

Kepler

Vosk není vhodný, vydrolil by se. Chtělo by to něco trvale pružného, třeba teflon – spray (viz nesmáčivé ubrusy), nebo silikonový.

odpovídámež

Mám impregnační prostředek na fasády a onklady. Zkusím. Konev bude dobrá na hřbitově.

Kepler

Nevím, co je to zač, snad kytky nechcípnou. To co jsem uvedl, by nemělo ovlivnit kvalitu pitné vody.

Arne1

Mělo by stačit kvalitní nasáknutí vodou

odpovídámež

To máš pravdu, jak jsem celou napustil vodou, tak za hodinu vytekla skoro polovina, ale zbytek vody tam vydržela, než jsem ji po několika hodinách vylil.
No, měl jsem za to, že je to sýrařský filtr na syrovátku.
Děkuji vám za rady.