Co je švejkovství?

máme za úkol do školy napsat co je to švejkovství..Švejka znám moc dobře, ale jelikož nikdo neví jestli tu debilitu jen hrál a nebo takový byl doopravdy, nevím přesně co mám popisovat..

Odpovědi
anonym

…„Švejk reaguje právě opačně: obětuje všechno za možnost zachování života na té nejprimitivnější vegetativní úrovni, a tak se tedy nutně proměňuje v jednoduchý biologický organismus – s ostražitým a nepřátelským postojem vůči světu. A tento "švejkovský“ přístup k životu přešel Čechům víceméně do krve. „Mlč a trp, i kdyby ti učitel nebo kdokoliv v úřadě křivdil, protože budeš-li své právo hájit, ještě si ho rozhněváš a bude se ti mstít,“ – to je podle sociologa Emanuela Chalupného typická zásada chování, kterou rodiče v Čechách od malička vštěpují dětem…"

Zdroj: http://www.blis­ty.cz/2001/10/­8/art8880.html

liba

a chodíš do první druhí nebo třetí třídy?jestli chodíš do 4 tak to ti neotpovím protže já chodim do třetí.věříš na ufo jestli jo tak se koukni na mojí stránku,www.mi­mozemstanlibor­.estranky.cz

Zdroj: www.mimozemstan­libor.estranky­.cz

Readyman

švejkovství??To je to co provádejí naši politici..

pukaka

I really enjoyed this site. This is such a Great resource that you are providing and you give it away for free. https://run3s­online.com