Co je stratoza jater?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Zřejmě to mělo být steatóza jater.

Ztučnělá játra
neboli steatóza jater znamená, že v jaterní tkáni se ukládájí tukové kapénky. Příčinou může být nadměrná konzumace tučných jídel a zvýšená hladina tuků v krvi (zde se léčebně uplatňuje dieta se sníženým příjmem tuků, zejména živočišných, další příčinou může být toxické působení na játra – např. alkohol (vhodné omezit či vynechat), toxické působení plísní ( nejnebezpečnější je aflatoxín aspergila , kterým bývají kontaminovány především ořechy či sója- jeho přítomnost lze vyšetřit např. EAV vyšetřením a následně léčit speciálními nosodami).
U nás vzácná příčina ztukovatění jater je nadměrné hubnutí až kachexie, kdy dochází k zvýšenému odbourávání tukové tkáně a kdy je tudíž zvýšený přívod tuků k jaterním buňkám.
Pro podporu regenerace jater můžete využít ostropestřec marijánský nebo bylinný sirup Regalen

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/ztuc­neni-jater-steatosa-jater/

Další odpovědi
fofbal

K tomu se jeden dopracuje naprosto klidně. Ignoruje to co má v genech a staví. Užívá si pěkně tučná jídla, slušně si vypíjí ale pohyb žádný. No a poto ta játra se nádherně dostanou i tam kde on nechtěl a je to právě ono onemocněnía s následky.