Jakub

Co je společensky přijatelnější?

Osmnáctiletá čtyřicítka s dvacetišestiletým partnerem nebo čtyřicetiletá osmnáctka s padesátníkem.
Doplňuji:
pro quentose. Osmnáctiletá čtyřicítka má sice osmnáct let, ale chová se jako čtyřicetiletá. Kdežto čtyřicetiletá osmnáctka má sice čtyřicet roků, ale chová se jako osmnáctiletá žába.

Nejlepší odpověď
quentos

že se tak blbě ptám… co se rozumí pojmy
osmnáctiletá čtyřicítka a čtyřicetiletá osmnáctka?? Každopádně jak tak koukám do médií a okolo sebe, je to vždycky tak, že pokud je partnerka o mnoho starší než partner, je z toho hned „skandál“ div ne pro bulvár, zatímco když je tomu naopak (byť sebeextrémnější!), tak se nad tím nikdo ani nepozastaví.

Další odpovědi
Tata

Přijatelnější je v každém případě čtyřicetiletá osmnáctka s padesátníkem.
Kolik znáte v historii, od kud se společenské normy odvozují, párů kde ona je starší než on. Jistě se takové páry našli když se ženili mezi sebou panství. Kolik ale mezi panovnickými rody byla manželství kdy on byl kmet a ona ještě nebyla ani ženou. Není to samozřejmě výsada panovníku. V každé společenské třídě se našli spousty starších pánů kteří si musí stále dokazovat své postavení nadsamce. Dnešek nevyjímaje, stačí se podívat mezi naše celebrity, jak si svojí zdatnost dokazují s mladými partnerkami a jako důkaz pro veřejnost musí zplodit potomka.

Zdroj: život