Hufnágl

Co je škodlivější pro benzínový motor?

  1. Překročený limit najetých kilometrů od poslední výměny oleje?
  2. Překročena doba po výměně oleje?

Nejlepší odpověď
Dochy

Asi záleží i o kolik. Osobně bych tipoval že 2× víc kilometrů udělá víc škody než 2× delší doba. Ale je to jen laický odhad a záleží i na stavu toho vozu.

Další odpovědi
elkon

Limit kilometrů, protože doba není úplně rozhodující. Třeba bude auto půl roku mimo provoz, tak toho moc nenajede. Ta doba je hlavně „chytristika“ výrobců, protože vám při garanci olej vymění, i když bude málo najeto.

cukrar

Záleží na hodnotách, které musíte dosadit. Čas a počet km.

Kryšpín

O kolik km
jaká doba
jaký olej
jaká plechovka

Emefej

elkon > i v nejezdícím autě olej postupně degraduje.