zjentek

Co je průkaz zbraně? A nahrazuje plně zbrojní průkaz? Nebo ho nahrazuje jen určitým osobám?

🤷‍♂️

Odpovědi
Filip84

Ne, průkaz zbraně nemá se zbrojním průkazem nic společného.

Jedna věc je nějaká zbrojní licence, to se stát od státu liší, takže pokud vlastnictví, držení či nošení zbraně podléhá licenci, nejprve musíš mít tu zbrojní licenci, tedy, zbrojní průkaz.

Některé zbraně podléhají registraci. Prostě si zbraň koupíš, odneseš jí na policii (nebo to dělá přímo prodejce), a tam jí zaevidují na tvé jméno, no a od toho je průkaz zbraně – ten nosíš při sobě a prokazuješ jím, že nejen, že máš právo nabývat zbraně do vlastnictví a případně držet / nosit, ale také že ta zbraň je zaregistrována, jak zaregistrována být má, podle práva.