šampon

Co je pro mě synovec sestřenice? Dá se považovat za vzdálenou rodinu?

sestřenice si vzala svýho přítele (ted´ už manžela) a on má synovce

Nejlepší odpověď
annas

"Děti bratranců a sestřenic, třetí pokolení sourozenců jakožto pravnuků společného praděda a prabáby, představují nebo aspoň namnoze donedávna na našem venkově představovaly poslední článek v řetězu uvědomovaného a speciálně označovaného pokrevního příbuzenství.

Nejčastěji se tu užívá spojení druhý bratranec, druhá sestřenice. V lidovém jazyce pak vedle všech těchto pojmenování a jejich obměn vystupuje ještě i zvláštní jednoslovné označení, vycházející ze zcela jiného základu. K přídavnému jménu vlastní tu byly utvořeny odvozeniny vlastník, vlastnice."-

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-ma-moje-sestrenice-dite-co-to-dite-je-pro-me

Podle vysvětlení v uvedené odpovědi vlastně příbuzenské vztahy končí.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%99%C3%AD­buzensk%C3%A9%20v­ztahy

www.odpovedi.cz/se­arch?q=p%C5%99­%C3%ADbuzensk%C3%A9%20v­ztahy
--

Můžete synovce sestřenice prostě považovat za příbuzného jako „širší rodinu“, i když geneticky s vámi nemá nic společného. To záleží na vašich vztazích atd.

Další odpovědi
yuko

Mam dva bratrance. Oba maji deti. Takze pro jednoho jsou deti toho druheho synovci a netere. A pro me vzdalena rodina. Ale zalezi, v jakem jste kontaktu. Sestrenicin synovec pro Vas muze byt nekdy vice, nez vlastni synovec.

marci1

Považovat jej za vzdálenou rodinu lze. Pojmenování se v dnešní době již nepoužívá a s geny nemáte také nic společného. 🙂

ivzez

„Vyvdaný“ synovec tvé sestřenice je jen synovcem manžela tvé sestřenice.
Pro tebe už není (ve smyslu příbuzenství) ničím. To však neznamená, že jej
nemůžeš mít rád, považovat jej za kamaráda, …

Za vzdálenou rodinu by šlo považovat syna
(možná i synovce, který by pocházel z rodiny tvé sestřenice).

dudu

Tento vztah vyjadřuje porovnání: naše a vaše kráva pily z jedné kaluže, asi tolik i vy máte společného.