Kepler

Co je příčinou škytání?

Možná tahle otázka už tady někdy byla, ale nyní už opakování není trestné. Já to totiž dodnes nevím. Z jakých důvodů se to stává, je celkem známo: když se někdo malinko zhuláká, u mně navíc i po jídle. Někdy si připadám jako vyvrženec, jak na mě okolí kouká, ale ovládnout se to nedá. Tak aspoň držím chlebárnu zavřenou. Pokud ji náhodou zavřenou nemám (třeba zrovna mluvím), pak to někdy zní jako zmršená operní árie z Aidy. Co s tím mám dělat, dá se tomu nějak předejít?

Nejlepší odpověď
orwell

Příčinou je podráždění bloudivého a bráničního nervu, více viz http://skytavka-skytani.nasclo­vek.cz/
Lze se toho zbavit hned (max. do 3 minut) elegantně, bez jakýchkoliv pomůcek, lekání se, pití čehokoliv… Já tím léčím jak sebe, tak všechny blízké i neblízké a to na základě sugesce. Nestalo se mi ani jednou, že by to nezabralo. Tento způsob je takový rodinný klenot, který jsem získal kdysi dávno od otce a opravdu to funguje, i když nevím proč. Zprvu jsem tím byl sám šokován a nechtěl jsem tomu věřit. A je to úplně ZADARMO!!! Podotýkám, že nejsem léčitel, ani nemám žádný obdobný dar od Boha 🙂

Další odpovědi
Edison

To je otázka na lékaře. N na odpovědi.cz… 😁 Popíše možné příčiny, fyziologii – mechanismy škytavky, pokud provede nějaká vyšetření MOŽNÁ určí konkrétní příčinu. A co s tím? Pro předcházení škytavce to chce znát příčiny. Bez toho to nejde. Jinak ani zhulákání se a přejedení nejsou smay o sobě příčinou. A dokonce mnohdy nejsou ani dílčí příčinou.

Palpatine

Mi na škytání pomáhá hodně se napít. Taky ta pověra „někdo tě vzpomíná“ osobně mi tohle nepřišlo efektivní. Spíše bych se spoléhal na lékařské rady. Takže pokud máš s tím dlouhodobý problém. Určitě lékaře navštiv. Prevenci proti tomu opravdu neznám, nebot se mi to stává náhodile. Obdobný problém jako ty mám zase s kýcháním.

Maki_Sushy

Je to křeč v plicích. Někdy stací zadržet dech a někdy stačí se napít.

annas

V archivu najde nejen původ škytavky, ale i další zajímavosti.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%A1ky­tavka

Kepler

orwell: dobrý odkaz! Jinak mít schopnost sugesce, dovedu si představit i jiná medicínská uplatnění. Docela ti závidím. Kde nechodí lékař, tam chodí orwell, to bych chtěl. Žádná ironie!

orwell

Chtělo by to ukázku, jinak si můžeš myslet, že kecám a dělám ze sebe vzácný exemplář. Zajímavé je, že během té krátké seance budeme sedět (není podmínkou) proti sobě tak 1m daleko, vůbec se tě nedotknu, nečaruji rukama, budu na tebe pouze mluvit! Od tebe to vyžaduje po tuto chvíli pouze MAXIMÁLNÍ soustředění (což je trochu problém), neodbíhat myšlenkami, nedělat si z toho (_!_)
Špatná zpráva je, že to působí pouze na škytavku a nic jiného. Alespoň mně to na nic jiného nezabírá. Krvácení tím nezastavíš, žaludeční vředy bolet nepřestanou, prostata si dál vede svou,…
Takže těm doktorům se stejně nevyhneš, jenom nebudeš škytat 🙂