orwell

Co je podle vás hlavní příčinou, že se našim ženám rodí stále méně dětí?

https://www.no­vinky.cz/zena/de­ti/clanek/proc-se-zenam-rodi-stale-mene-deti-40306929

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to sociologický problém, který se týká většiny ekonomicky vyspělejších zemí. Příčin je nepřeberně. Možná by to zvrátilo, kdyby dodávka elektřiny a antikoncepce nebyly tak spolehlivé.

Další odpovědi
Ametyst

Protože život je stále složitější a nejistější, tak si lidi chtějí hlavně užívat a bavit se. Ono je dost nervní to, že aby vůbec bydleli, mnozí se doživotně zadluží.

da ny

Nejen našim ženám a ne jen v Evropě.
Domnívám se, že věc je celkem prostá.
Hledá se možná zbytečně věda…
Řekněte mi, kolik např. šedesátníků pochází z 6, 8, 10nebo 12 sourozenců.
S informacemi, vzděláním a antikoncepcí přišlo ruku v ruce plánování počtu
dětí v rodině.
Dnešní doba neprospívá touze po plození dětí.
Nejprve se studuje, buduje kariéra, získává praxe, pracovní místo, zařazení a finanční ohodnocení.
Práce a příjmy z ní jsou nejisté.
Je třeba pořídit bydlení, zařídit byt, zajistit se na stáří, děti pro případné studium.
Lidé chtějí „žít“. Užívat si, cestovat, mít a pořídit si věci.
Jiní cítí příliš velkou zodpovědnost , zajištění spojené s příchodem dítěte. Také však jistá omezení.
Mnohdy jde o neochotu (mužů) podílet se na výchově dítěte a práci v domácnosti.
Ženy pak nestojí o „alipašu“, některé nechtějí být „otrokyněmi“ partnera a domácnosti.
Někteří mladí lidé nechtějí žít na hranici bídy po dobu, kdy je 1 z rodičů na rodičovské dovolené.
Na sociální dávky nedosáhnou a rodiče každého podporovat nemohou.
Dítě se odkládá a ono to pak nejde.
Velké procento mužů je neplodných.
Je problém chodit do zaměstnání/do­jíždět, když je třeba ratolest vyzvednout ze školky do 15. hodiny.
Školáčka u družiny a od 3. Třídy má být dítě doma od 13.h samo, bezprizorné.
Babičky/dědové ještě pracují nebo jsou přestárlé, nemocné a pomoci nemohou.

Všimněte si které sociální vrstvy, skupiny lidí mívají po 3 či více dětech.

zjentek

O tom jsem neslyšel. Kde je POŘÁDNÁ láska, tam ženská vyžaduje, ať ji taky pořádně „napumpuješ“.

agentpv

muži

anonym

Domnívám se že to souvisí s potřebou mladých rodin stěhovat se do maličkých bytů ve velkoměstech, umíte si představit že by vás v třeba v luxusním 4+1 bylo pět ? Sotva. Výší nájmu sice luxus ale pidi-midi životní prostor pro rodinu …

Na venkově byl životní prostor pro rodiny mnohem dostupnější a tomu také odpovídaly počty dětí ještě před pár desítkami let nebylo vůbec ničím zvláštní když měl někdo 6 sourozenců 🙂 To si dnes z praktických důvodů neumíme ani představit.

Ametyst

Neboj se, Keplere,
brzy bude elektřina luxusní předražené zboží.