Kepler

Co je nejhoršího na stěhování? Je lepší stěhovat se než vyhořet?

Stěhuji se sice na „lepší“, ale mám z toho docela nervy. Myslel jsem, že moje poslední stěhování před čtyřmi lety už bude na furt, ale ukázalo se, že kvůli neustále stále přibývajícím cikánům a magorům v okolí to už není únosné.

Nejlepší odpověď
Palpatine

Něco jiného?

Já se v životě stěhoval už hodněkrát. I ze stejného důvody jako ty. A vím moc dobře, že to není nic jednoduchého. Podle mě se nedá říct co je horší, ono je totiž blbý všechno, jak organizace, tak balení, tak i zvykání si na nové prostředí. Nejhorší je asi podle mě vše zabalit, přepravit to bez rozbití či ztráty na místo a zase vybalit. Je to asi nejotravnější část stěhování ale vše se dá.
Na nový hluk z dopravy si zvykneš, já musel taky.
Styky s úřady přežiješ.
V novém prostředí se nakonec zabydlíš a zvykneš si. Chce to jen čas. Hlavní je at jsi tam spokojený.

Další odpovědi
Drap

Něco jiného?

Zažil jsem stěhování i jsem vyhořel. Nedá se to srovnávat. To že je lepší vyhořet vymyslel někdo, kdo nikdy nevyhořel ani to neviděl. Na stěhování je nejproblematičtější vše zas nějak uspořádat, umístit a potom si zvyknout na nový prostor a nové okolí.

marci1

Něco jiného?

Nejhorší na stěhování je to balení, hlavně „křehkých“ věcí a nejlepší to, že se člověk zbaví věcí a zbytečností, které už nepotřebuje. V novém bytě si to pěkně uloží, uklidí a nemá prach za skříněmi. Držím palce! 🙂

Michala11

Něco jiného?

Asi hodně záleží na vzdálenosti. Mě by z mé rodné hroudy neurvali, mě do ní budou muset i zakopat. Jsem ochotná tolerovat posun v řádech pár kilometrů. Ale nedokážu si představit zabalit veškerý bordel co kolem sebe vidím, stačilo poslední malování a je pár věcí, které jsem nenašla už měsíce. Mé jediné stěhování proběhlo jen s batůžkem a všechno od znova- ideál. Takže si vyhoření dokážu představit spíše než stěhování:)

Michálek1245

Já jsem to teda tak nikdy nebral, že bych raději vyhořel, než se stěhoval. Vždycky jsem bral stěhování jako nový start, novou naději. Říkejte si tomu, jak chcete. Ale je pravda, že je dobré mít po ruce profíky. Třeba jako firmu na vyklizení nemovitosti v Praze https://chcivy­klidit.cz , která vám pomůže s logistikou. A samozřejmě taky záleží na tom, jestli se stěhujete přes půl republiky nebo jen o dvě ulice dál. :)

Ptačková

Příspěvek smazán administrátorem.