co je náplní skladníka?

popis práce, povinnosti a úkoly

Nejlepší odpověď
kenyrts

skladník:
Přejímá zboží, kontroluje dodací listy a ostatní dokumenty doprovázející zboží, odsouhlasuje jednotlivé položky
Odbavuje kusové, vozové, kontejnerové zásilky
Přijímá, ukládá, vydává skladované zboží
Připravuje skladové zboží k expedici ve vysokoložných a mechanizovaných skladech
Používá mechanizační prostředky (paletové, vysokozdvižné vozíky, regálové zakladače)
Provádí běžnou údržbu manipulační techniky
Umí obsluhovat zařízení pro přenos dat (scannery barcode, EAN, RFID)
Zná zásady ukládání zboží na dopravní prostředky
Vede skladovou evidenci zásob zboží, aktualizuje údaje
Provádí soupisy zboží a inventarizaci
Zná zásady BOZP pro práci ve skladovém hospodářství (je seznámen se zákony a vyhláškami vztahujícími se k práci ve skladových prostorách)
Zná zásady ochrany životního prostředí (úniky provozních kapalin z manipulační techniky, jak reagovat při poškození zboží s možností ohrožení životního prostředí)

Michálek1245

Dobrý den, je to hodně o tom, v jaké konkrétní firmě ten skladník dělá. U nás skladník zajišťuje především činnost skladu v daném úseku. Ať už se jedná o příjem zboží a jeho kontrolu podle objednávky, vychystávání zboží, balení, skladování. Samotná doprava na paletách a její organizace je pak na mě jakožto na logistikovi a vedoucím dopravy.

Vaga1991

Prosím Vás chtěl jsem se zeptat je povinnost krom vychytávání objednávky jí pak zákazníkovi pomáhat překládat ručně na jeho vozík? Ve smlouvě to nemohu najít a teď dokonce přišla stížnost… ale logicky když si někde třeba v obi nakoupim tak semnou skladník taky nejde mi pomoct nakládat můj nákup pochopim když si to ten zákazník objedná a bere zboži i s naší paletou pak nevidim problém a naloží se to ale ručně někomu když nechce paletu to skládat na to není bohužel čas to dělat s každým zákazníkem tak jsme na centrálním skladu 2 skladníci málo :D