Avatar uživatele
kick882

Co je lepší? Windous xp/Vista/7/8

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Windows 7

A hned uvedu proč. Windows 7 je osvědčené dokončené stabilní vydání Windows naorzdíl od Windows 8, který sice ve verzi pro mobily (Phone) je velmi podařený, ale verze pro běžné počítače a notebooky s x86/x64 procesory nic moc. Je to narychlo splácané, navrch výchozí prostředí „Metro“ není vhodné pro nedotykové obrazovky. Sice lze to přepnout, ale chybí tam nabídka Start – jde doinstalovat, ale není to ono, není to oficiální a časem se mohou obejvit nějaké problémy.

Takže já bych radši šel do Windows 7.

P.S.: Windows XP je zlatý důl, ale už nepopdoruje řadu nových technologií (DirectX 10 a vyšší), řadu nového hardwaru, apod. Myslím si, že Windows XP žádná novější verze nepřekoná, ikdyž MS může překvapit, třeba s WIndows „Blue“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tomasstir325

Windows 8

Doplňuji:
Pdole mě je každá nová verze lepší a lepší, stejně to je i s lidmi

Upravil/a: tomasstir325

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Windows 8

Doplňuji:
I když zpočátku to nebylo zvyklé, díky ovládání :)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Windows 7

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Windows 8

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Windows 7

Doplňuji:
Dle toho na co…

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odpomass

Windows 7

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Expertik

Windows 8

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Windows 8

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Windows xp

pamätám si, keď sme čumeli s úžasom na 750 Mb HD – a bežali tam okna a tenkrát populárny kancelársky balík 602 (dnes Office).
Dnes má človek len na inštaláciu okien potrebu mať na HD niekoľkonásobok vtedajšieho celého disku.
Pri otvorení stránky jej obsah (ktorý ma zaujímal) zaberal cca 90% stiahnutych dát, dnes cca 20%, ostatné je reklama (najmä flash, ktorý preto bytostne nenávidím), ktorá má nezaujíma.
Takže autori OS sú poplatní marketingovému trendu – viac miesta, väčšia rýchlosť – ale pre tých, ktorá za to zaplatia.
Na užívateľov kašlú, platíme za niekoľkokrát (OS, pripojenie, nevyžiadané otravovanie etc. etc. etc.).
Takže najlepší OS boli asi W98.
NIekedy mám pocit, že tzv. pokrok je nám iba vsugerovaný, lebo prakticky to pokrok nie je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

Windows 7

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Windows xp

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Brozma

Windows Vista

Doplňuji:
Windows Vista je celkově stabilní OS. Je už sice nemoderní (před ním jsou Windows 7 a 8) Ale dá se ještě sehnat a Microsoft ho ještě vyrábí. XP se už dá sehnat velmi špatně a Microsoft v roce 2009 ukončil jeho výrobu. Na Vistu musíte ale zlehka, když na ni jdete zhurta Crashne vám. Ale jinak mi na ni jde MC (MineCraft). a je dobře kompatibilidní s Javou.

Upravil/a: Brozma

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek