kick882

Co je lepší? Windous xp/Vista/7/8

Nejlepší odpověď
Bedy

Windows 7

A hned uvedu proč. Windows 7 je osvědčené dokončené stabilní vydání Windows naorzdíl od Windows 8, který sice ve verzi pro mobily (Phone) je velmi podařený, ale verze pro běžné počítače a notebooky s x86/x64 procesory nic moc. Je to narychlo splácané, navrch výchozí prostředí „Metro“ není vhodné pro nedotykové obrazovky. Sice lze to přepnout, ale chybí tam nabídka Start – jde doinstalovat, ale není to ono, není to oficiální a časem se mohou obejvit nějaké problémy.

Takže já bych radši šel do Windows 7.

P.S.: Windows XP je zlatý důl, ale už nepopdoruje řadu nových technologií (DirectX 10 a vyšší), řadu nového hardwaru, apod. Myslím si, že Windows XP žádná novější verze nepřekoná, ikdyž MS může překvapit, třeba s WIndows „Blue“.

Další odpovědi
tomasstir325

Windows 8

Doplňuji:
Pdole mě je každá nová verze lepší a lepší, stejně to je i s lidmi

anonym

Windows 8

Doplňuji:
I když zpočátku to nebylo zvyklé, díky ovládání :)

brillant

Windows 7

anonym

Windows 8

huxa

Windows 7

Doplňuji:
Dle toho na co…

odpomass

Windows 7

Expertik

Windows 8

anonym

Windows 8

anonym

Windows xp

pamätám si, keď sme čumeli s úžasom na 750 Mb HD – a bežali tam okna a tenkrát populárny kancelársky balík 602 (dnes Office).
Dnes má človek len na inštaláciu okien potrebu mať na HD niekoľkonásobok vtedajšieho celého disku.
Pri otvorení stránky jej obsah (ktorý ma zaujímal) zaberal cca 90% stiahnutych dát, dnes cca 20%, ostatné je reklama (najmä flash, ktorý preto bytostne nenávidím), ktorá má nezaujíma.
Takže autori OS sú poplatní marketingovému trendu – viac miesta, väčšia rýchlosť – ale pre tých, ktorá za to zaplatia.
Na užívateľov kašlú, platíme za niekoľkokrát (OS, pripojenie, nevyžiadané otravovanie etc. etc. etc.).
Takže najlepší OS boli asi W98.
NIekedy mám pocit, že tzv. pokrok je nám iba vsugerovaný, lebo prakticky to pokrok nie je.

Braník

Windows 7

ivzez

Windows xp

Brozma

Windows Vista

Doplňuji:
Windows Vista je celkově stabilní OS. Je už sice nemoderní (před ním jsou Windows 7 a 8) Ale dá se ještě sehnat a Microsoft ho ještě vyrábí. XP se už dá sehnat velmi špatně a Microsoft v roce 2009 ukončil jeho výrobu. Na Vistu musíte ale zlehka, když na ni jdete zhurta Crashne vám. Ale jinak mi na ni jde MC (MineCraft). a je dobře kompatibilidní s Javou.