pechota

Co je lepší při cestě do Bulharska. Vzít sebou EURA, nebo LEVA.

Nejlepší odpověď
baghira

Vždycky je dobré mít místní měnu – dá se nakupovat i na kdejakém tržišti a nemusíš přepočítávat, jestli ti vrátí dobře.
Pokud ovšem nemíníš vytáhnout paty z hotelu, tak je to jedno.

Další odpovědi
anonym

Raději Leva, platební karty téměř neberou, při směně ve směnárnách si účtují poplatek a nejsou všude a lze platit i Eury přímo u obchodníka, ale jednak je nevýhodnější kurz a někdy dokonce prodejce navýší cenu, neboť Eura považuje za měnu těch zazobaných západoevropanů.

anonym

Ja bych doporucovala vzit eura a az tam si vymenit na mistni penize. -iv-

Ella

dollary! my měnili peníz až tam, taky eura, ve směnárně BEZ POPLATKU, a zjistili jsme, že dollar má kurz, teď si nejsem jistá jestli to bylo o polovinu nebo jednou tak, větší než euro na leva! jinak myslím, že směnáren je tam dostatek a bez poplatku se taky najdou, když tak se zeptejte v hotelu nebo u majitele penzionu, podle toho kam jedete.

Pokud se neumíte rozhodnout, tak nejlepší řešení je – vyměnit nějaké peníze tady, kdyby náhodou, a zbytek až v Bulharsku… přeji krásnou dovolenou!