paul1

Co je lepší na prostatu: urogický čaj, nebo jen čistá vrbovka malokvětá?

Užívám preventivně střídavě oboje. Urologický čaj je směs bylin včetně v malém procentu vrbovky. Dělám si každé cca 3 dny z těchto bylin čaj ve větším množstí (okolo 3/4 litru). Co je lepší, účinnější jsem zatím nezjistil.

Nejlepší odpověď
elkon

Vrbovka malokvětá, urologický čaj není na prostatu, ale např, na zánět močových cest.

Další odpovědi
annas

Názory se různí. Ze zkuwšeností s bylinami vím, že čaej jsou slabší, lepší jsou bylinkové extrakty či tinktury. Totiž na prostatu se dá působit z různých stran. Vyzkoušela bych tinnkturu na prostatu např. od dr. Popova, nebo určitě i na SK najdete vhodné extrakty. Všechny bylinky se nemohou brát dlouhodobě. Lepší je poradit se s odbornoíkem, prodejcem či výrobcem. .

Něco zde
https://www.tin­ktura.eu/sk/pa­vlovy-tinktury-z-bylin/3257-onko-h-prostata-kapky-tinktura-50-ml-8592814100059.html

Vit Kouba

Lékař vám může v našich podmínkách předepsat například:

PENESTER 90X5MG BLIP
KENTERA 24X36MG
KORNAM 5MG

Zdroj: https://napros­tatu.cz/leky-na-prostatu/

Kryšpín

Urolog

df

To by mě zajímalo, co všechno preventivně bereš.

Filip84

„Statný panici, čiň se o svatební noci, sedři vyvolenou, by nám dala mužského potomka“ pravidelně provozovat. Prokazatelně, lepší, než čaje!

paul1

Pro pf: no střídám tu vrbovku malokvětou a urologický čaj. A ještě preventivně skoro každé ráno (pokud nezapomenu) v leže na zádech s pokrčenými koleny cvičím „jelení cvik“. Má se aspoň 300×, ale já to nepočítám, dám si je tak 5–10 minut.

paul1

No jo – bejvávalo před 65 lety.