Co je lepší, být nemocný a bohatý, nebo být chudý a zdravý? Platí „zdraví si za peníze nekoupíš“?

Platí „zdraví si za peníze nekoupíš“ i v dnešní době? Jaký máte na toto téma názor?

Murphyho zákon
https://citaty­.net/citaty/1990389-murphyho-zakon-je-lepsi-byt-zdravy-a-bohaty-nez-chudy-a-nemocny/

Nejlepší odpověď
annas

Říká se, že „za peníze koupíš dům, ale nekoupíš domov, koupíš postel, ale nekoupíš spánek, koupíš léky, ale nekoupíš zdraví, koupíš Bibli, ale nekoupíš spasení.“
http://13ka.cz/me­dia/media_78.pdf

Zdraví je stav, vlastnost, nemá existenci hmotnou, jsou to naše představy, pojmy, k nimž docházíme myšlením, uvažováním atd.
Takže zdraví tělesné, duševní je náš vnitřní pocit, že je či není všechno v pořádku. Zdraví je v našich hlavách. tedy v mozku.

Považuj tudíž zdraví za subjektivní pocit pohody, když vše v těle pracuje tak, jak má. Když nás něco začne třeba bolet, zvýší se teplota, máme zažívací potíže, uvědomíme si, že se něco děje, – objeví se nemoc. .

Abychom se uzdravili, volíme různé prostředky. Buď léčíme příčiny – alternativní medicína, nebo následky – klasická medicína. Lékař léčí, příroda uzdravuje.

Peníze se mohou odrazit na zdravotním stavu v tom smyslu, že si může někdo třeba zaplatit „lepšího lékaře“, nadstandardní péči, nebo účinnější léky. Takže si dotyčný platí léčení, aby se uzdravil, nikoliv zdraví.

Z toho plyne, že si opravdu zdraví za peníze nekoupíme, cítíme, že máme nemocnou duši, srdce, žaludek, nohu aj., tudíž úsloví je pravdivé. Nemohu přijít k lékaři, do lékárny a říct: prodejte mně zdraví, ale jen poraďte, jak mám zdraví získat.

Zdraví nekoupíš, nemoc neprodáš …

Myslím, že první citát se dá brát přeneseně. Bohatý se musí bát, aby nezchudl … , ten chudý může zbohatnout, tedy všeho si bude víc vážit…Všechno, co máme,. máme dnes … zítra to může být jinak.

"Člověk bez lásky může být bohatý, zdravý, slavný, ale nemůže mít zdravou duši, protože neví nic o skutečných hodnotách.

Osho

https://ihned.cz/c1-65458590-osho-citaty-prozitku-pritomnosti-zorby-buddhy

Další odpovědi
autacek

To víš, že platí.

Srandista

Záleží do jaké míry by si ten nemocný mohl užívat života a normálně fungovat.

Když bych měl lupénku a bral se jako nemocný a bohatý, tak bych si zaplatil kvalitní péči a nějak ten život zvládnul.

Lepší umřít na jachtě než pod mostem.

Jinak obecně ta věta samozřejmě platí.

led

Zdravie si za peniaze nekúpiš, svätá pravda, ale keď chceme byť zdraví stojí nás to veľa peňazí.

Keď pozerám na reklamy, alebo počujem od mnohých, koľko zaplatili u lekára, v lekárni, v médiách sa dozvedám ako sa zdravotníctvu nedostáva peňazí, mám pocit, že chorý človek musí byť véééľmi bohatý, aby si mohol dovoliť byť zdravý.
A zase, keby sme všetci boli chudobní a zdraví, z čoho by žil zdravotnícky rezort od upratovačky po ministra, lekári súkromníci a celý zdravotnícky priemysel?

Tak nám ostáva možnosť, že na svoje zdravie musíme mať aj vlastné finančné zdroje i keby sme museli chodiť peši a obliekali si nielen najnovšie hyper super moderné, ešte nenosené, oblečenie.

marci1

Platí.
Moje známá říká: Radši jsem bohatá, jen když jsem zdravá. 🙂

NoFear

Lepší je samozřejmě být bohatý a zdravý. Ostatní varianty jsou krajní a není žádný takový důvod, proč být zdravý, ale muset být chudý a nebo být bohatý, ale nemocný. Nic z toho se nevylučuje ani nepodmiňuje.
Za peníze jsou léky, lepší lékařské péče (a vůbec lékařská péče všeobecně), veškeré jídlo (zdravé, plné, živin, nezbytné pro život a zdraví), za peníze je dům = pohodlí, teplo, bezpečí (bez toho by zdraví taky bylo na vážkách).
Díky bohatství/penězům máme i civilizaci, vývoj, objevy (vše, co pokrok přináší – ve vědách, tedy i lékařských, teorie správné životosprávy, komfort, nemocnice, doktory, léky, práce, která není celodenní a do úmoru, atd).
Peníze nejsou důležitější než zdraví. Ale peníze jsou prostředek s jejichž pomocí být zdravý můžeš (udržovat se tak, dobře se léčit atd..).
Peníze mohou představovat zdraví, lásku, domov, moudrost, sílu, charakter. Koupíš za ně velký dům, posilovnu, knihy, učebnice, zaplatíš školství, výchovu, kurzy, lektory a tak bychom mohli pokračovat. Nic není zadarmo, nikdo zadarmo nepracuje a nic zadarmo nedává. Vše je za peníze, tedy i charakter člověka, to co umí (schopnosti, dovednosti). Něo se dá i bez peněž, ale jen těžko a vždy ty peníze hrají roli (i když to hnedka není zřejmé). Bez peněz bychom ani na ostatní věci neměli čas. Peníze tedy předdstavují i (volný) čas.
Neplatí, že za peníze si štěstí nekoupíš. Samotné peníze neznamenají nic, ale to, jak jich využiješ a co si za ně koupíš, tak to už znamená všechno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

Peníze představují všechny hmotné, ale i nehmotné věci. I když ne vždy se dají těmi penězi vyvážit (hlavně ty nehmotné) – souvisí s nimi a dají se získat nebo nějka ovlivnit penězi.

led

Srandista, máte pravdu, v zime pod mostom ide od vody stráášná až smrteľná kosa.