citron

CO JE HALLOWEEN

COJE HALLOWEEN SVATEK STRASIDEL

Nejlepší odpověď
alenka901

Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglických mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ha­lloween

Další odpovědi
LuciJe

Halloween je svátek, jehož název je zkrácen z All Hallow Eve, čili předvečer všech svatých.

Jedná se původně o keltský svátek Samhain, který je začátkem keltského roku a říká se, že brány mezi světy živých a mrtvých se v tuto noc (ze 31. 10. na 1.11.) otevírají. Z toho pochází i to, že se děti převlékají za duchy a strašidla a obcházejí jeden dům po druhém a koledují.

Halloween se slaví hlavně v anglosaských zemích, Samhain i dnes slaví následovníci keltů a pohanů v Evropě, Americe či Austrálii.