Odpovedi18

Co je GSM brana?

Co je gsm brana?

Odpovědi
Edison

To je zařízení v místní telefonní síti, které tu síť připojuje do GSM bezdrátové sítě.

autacek

GSM brána je rozhraní mezi mobilní a pevnou sítí. Většinou se to používalo na podnikové ústředně, kdy požadavky na odchozí volání do mobilní sítě šly přes GSM bránu, požadavky volání na pevnou linku přes pevnou linku. Bylo to především kvůli ceně volání a finanční úspoře, ovšem dnes v době neomezených tarifů je to pomalu jedno, na druhou stranu, pro volajícího na druhé straně, který má jinou sazbu za volání na pevnou a jinou do mobilní sítě, může být rozlišení, kam volá, ještě pořád podstatné 😉