zjentek

Co je Deep state a kde se nachází?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejedná se o žádný konkrétní stát. Je to módní pojem spojovaný s Donaldem Trumpem. Po významu dnes často skloňovaného pojmu deep state pátrá Veronika Sušová-Salminen zde: http://casopi­sargument.cz/2017/05/­19/deep-state-nebo-zajmova-bitva-o-vliv-a-moc/
Rovněž je to název špionážního TV seriálu, kde je jím myšlen Írán.

Další odpovědi
aliendrone

V podstatě TAJNÝ stát (společenství) ve státě, které v něm má rozhodující slovo nezávisle na oficiálním vedení státu. Chápej – zednáři, bilderbergy atd. Z tohoto plyne, že ti nikdo neřekne KDE se nachází, ani kdo je příslušníkem.

Ne že bych podceňoval „postranní cestičky“, víme všichni, že co se ujedná za zavřenými dveřmi mezi pár lidmi – to PLATÍ, ať se již pak veřejně v médiích vyřvává cokoliv. Tak to bylo vždy. Ale žádnou konspiraci bych za tím nehledal. ;) :)

Pepa25

Definici nabízí Teta Wikipedia:

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Deep_state

zjentek

Alien:

„Rozdíl mezi konspirační teorií a realitou je 4 roky.“
(Americké přísloví.)

aliendrone

zjentek>>> Bohužel tvá poznámka je natolik zhusta pravdivá, že nenacházím přiměřenou odpověď, nicméně jak to funguje tady u nás – o tom něco málo vím, navíc k věci další poznatek z praxe je ten, že mnohé věci, které neobeznámeným připadají jako „komplikované“ či „tajemné“ jsou ve skutečnosti úplně jednoduchoučké.

Domnívám se, žes nikdy nebyl přítomen na jednání politiků vysokých ranků, obecná představa je ta, že se usilovně perlí odbornými termíny a mozkový trust jede na 110%. Realita je ale taková, že valíš bulvy, protože máš dle vedených řečí silný pocit, že jsi v umaštěné putyce poslední kategorie, kde se to jen hemží vypípatelnými termíny. Ostatně poslechni si na YT nějaký zveřejněný záznam odposlechů třeba p. Bureše. Jak říkám, věci bývají obvykle jednodušší, než se na první pohled zdají a nějaká hluboká hógo fógo konspirace (u nás, v zemi kde se válí tajné zpravodajské svazky na popelnicích) je prostě na nás MOC. Venkoncem https://www.y­outube.com/wat­ch?v=t1PiVr9TQug

Ametyst

Při úrovni pisálků spoléhám hlavně na prohlášení politiků v přímé řeči a bez aktivistických komentářů, co kdo řekl. Kapitola sama o sobě je překlad z cizích jazyků. To je někdy u novinářů k breku.

Kepler

Pánové, vy znáte nějakou konspirační teorií, která se potvrdila a stala se realitou? Já teda ne. Jestli znáte, sem s ní!

Ametyst

Samotná existence bilderbergu. Třeba Macron byl dosazen jimi. Pamatuji se, že Francie už oficiálně vyhlásila zvolení Macrona, i když se ještě na druhém konci světa neuzavřely volební místnosti a nesečetly hlasy.

zjentek

To americké přísloví chápu ještě i jinak: politické strany v opozici označují návrhy, nápady a programy pol. stran u moci za konspirační teorie. Když se po čtyřech letech od vlastního neúspěchu ve volbách opět dostanou k moci, tytéž nápady a nesplněná programová rozhodnutí pak samy naplní. Tímto se naplní konspirační teorie. Stanou se realitou. (;

zjentek

Pls aliena o „přiměřenou odpověď“ zde. (; (; (;