co je datum splatnosti?

co se rozumí pojmem datum splatnosti, kdy má být částka zaplacena, když datum splatnosti je uveden do každého 15 dne v měsíci.

Odpovědi
standa

Své finanční závazky musíte hradit do dne splatnosti, který je uveden buď na faktuře a nebo do dne, který je sjednán ve smlouvě.

Pokud se data ve smlouvě a ve faktuře liší, pak platí to co je ve smlouvě.

Ještě upozorňuji, že vaší povinnosti je zaplatit tak, aby v den splatnosti byly peníze na účtě vašeho věřitele. A pokud peníze posíláte do jiné než ´vaší´ banky, měli byste příkaz k úhradě dát s 2–3 denním předstihem.

COVERENDER

15. dne v měsíci musí být splátka uhrazena a již doručena příjemci, proto je lepší hradit pár dnů předem.