HakitoCZ

Co je antihmota?

Zdravím,
Často se setkávám se pojmem „antihmota“, logicky jde o opak hmoty, ale co to vlastně je? A jak vzniká?
Díky za každé vysvětlení.
Doplňuji:
jasně, na wiki si to najdu taky, spíš mi šlo o lidské vysvětlení

Nejlepší odpověď
anonym

Těžké napsat do Google?

Antihmota je druh hmoty, který je složen z antičástic k běžným částicím, tzn. například antiprotonů a pozitronů místo protonů a elektronů a antineutronů místo neutronů. Projevy antihmoty lze studovat ve vesmíru nebo ve specializovaných experimentech. Dnes je dokonce možné ji vyrobit (např. v urychlovači částic CERN, ale podle novodobých studií se také tvoří v blesku), přičemž se otevírají nové možnosti fyzice, chemii a technice.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­tihmota

Další odpovědi
BANAN93

Já sem viděl dokument ve kterém byla teorie o vzniku vesmíru „že se střetla hmota s antihmotou a o málo vyhrála hmota ..... protože část antihmoty se někde stratilo a k rvačce se nedostavilo a prý stále bloudí ve vesmíru“
Představoval bych si jí jako černou díru