Shaohao

Co hrozilo cloveku za proneseni hlasky typu ‚Proletari vsech zemi, vylizte si prdel‘ na verejnosti?

pokud vas samozrejme nekdo napraskal

Nejlepší odpověď
gecco

Jak komu a jak kdy – nelze paušálně přesně odpovědět…
Hrozilo

  • vyhození z práce (znal jsem osobně VŠ profesora, který za podobný ´delikt´ namísto výuky nebo bádání zametal dvůr)
  • šikanování rodiny (děti nesměli studovat)
  • i to uvěznění

A samozřejmě si takoví lidé mohli nechat jen zdát o devizovém příslibu či jiných ´bonusech´.
___
Pokud bych tu situaci z Pelíšků vzal jako modelovou, pak Kodetovi osobně by se nestalo nic moc (jako účastník bojů na té nesprávné straně vítězů už měl beztak ´kádlový profil´ polepený), navíc byl invalidní. Jeho ženě dtto. Jeho dceři by hrozilo, že ji nevezmou ani na SŠ a rovnou ´pošupajdí´ do pracovního procesu.

Další odpovědi
anonym

Pokud by dotyčného nikdo nenapráskal,tak by se mu nic nestalo,slavný to citát pana Kodeta v Pelíškách,v dru­hém případě by to bylo jasné vězení…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=W4Y1cN-qIeI

Mirdas

Nejen vězení pro toho kdo to prohlásil, ale šikana, pronásledování a vůbec velký problém pro zbytek rodiny.

mosoj

Chlapečci kolik vám je ? To co píšete se dělo v padesátých letech, později , když jsi to nepřednesl zrovna na stranické schůzi, se nic nedělo, ale to víte asi nejlépe vy, já jsem na stranické schůze chodit nemusel, nikdy jsem ve straně nebyl. Dělníkovi se nestalo nic a pracující inteligence občas vypadla ze svého pelechu, stejně jako dnes. Někdy stačilo nasypat si na hlavu popel. Dnes se tomu říká omluva.
Co máte proti manuálně pracujícím ? Smrdí vám nebo co ? Nepleťte si bezdomovce s otrokem.
Doplňuji:
KK 1 , již jednou jsem zde chtěl jednoho žalovat za pomluvu. Admini mně to rozmluvili. Rozmysli si to.
Snadno ti u soudu dokáži že o mně roznášíš pomluvy.

da ny

S největší pravděpodobností se většině lidí nestalo nic, hlavně ne lidem v dělnické profesi. „Lopatu a krumpáč“ nikomu nikdo nebral a pracovat museli všichni :).

KK1
Každý lampasák (SŠ) v žádné případě NEMUSEL být v KSČ!!!
Kde berete ta dezinformující tvrzení ?!? ;)
Jen ti s VŠ a ve vedoucích funkcích – jako v každém jiném oboru.
Můj bývalý manžel (*1957) byl „jen“ nadporučík (SŠ v Martině), po uplynutí splněného závazku daného studiem, odešel bez problémů v r. 1985 do civilu.
V KSČ v bývalé posádce byla jen hrstka lampasáků, dobré 2/3 nikdy v KSČ nebyly.....

anonym

Dělníkovi, který pracoval na tři směny, horníkovi, traktoristovi v JZD, dojičce,lidem od tavicích pecí, zkrátka lidem, kteří makali rukama a nepotřebovali k životu nějaká privilegia, tak těm nehrozilo NIC (ale to bylo v osmdesátých letech, v padesátých letech by byl možná kriminál).
Museli se bát akorát lidi, kteří chtěli profesně růst, nebo vystupovat v televizi či rádiu, zkrátka karieristi.
Jak jinak si vysvětlit to, že v osmdesátých letech jsme jako dělníci na odpolední směně poslouchali Svobodnou Evropu (vysílala okolo šesté hodiny odpolední) a Hlas Ameriky (ten vysílal v 9 hodin večer), poslouchali ho s námi jak mistři, tak i dělníci, kteří byli v KSČ a NIKDY nás nikdo nebuzeroval či jinak nešikanoval.A to bývaly ještě peprnější hlášky než je tato (všechny komunisty pověsit, milice ať vezme zbraně a postřílí všechny komunisty atd).
Doplňuji:
Zapomněl jsem doplnit, že komunisti potřebovali lidi, kteří makali rukama, takže se sami báli někoho kvalifikovaného buzerovat, protože by na jeho místo jiného nesehnali.
Na místo, kde byl potřeba intelektuál, tak tam se nebáli buzerovat, protože takových lidí, kteřým se nechtělo makat rukama, tak měli nepřeberné množství, protože každý se chtěl zašívat v kanceláři a nechodit na směny.A ještě, v kanceláři se NEDĚLALO NA ÚKOL, tam měli fixní plat.Dělníci měli plat za to, kolik kusů udělali, kolik dojička nadojila litrů mléka, kolik traktorista zoral hektarů atd.

KK1

Mosoji nelži. Každý lampasák MUSEL být v KSČ.

da ny

KK1
Každý lampasák (SŠ) v žádné případě NEMUSEL být v KSČ!!!
Kde berete ta dezinformující tvrzení ?!? ;)
Jen ti s VŠ a ve vedoucích funkcích – jako v každém jiném oboru.
Můj bývalý manžel (*1957) byl „jen“ nadporučík (SŠ v Martině), po uplynutí splněného závazku daného studiem, odešel bez problémů v r. 1985 do civilu.
V KSČ v bývalé posádce byla jen hrstka lampasáků, dobré 2/3 nikdy v KSČ nebyly.....

KK1

Pardon, zapomněl jsem na ty, kteří to podepsali kontrášům. Ti tam fakt nemuseli.