Savier

Co hrozí člověku který dá ze srandy do babyboxu kuře namísto dítěte?

Hrozí mu nějaký postih?

Nejlepší odpověď
jirka F

Maximálně pokuta a pár facek. Nevím jak by se to dalo dále kvalifikovat.

Další odpovědi
marci1

No, tedy sranda by to rozhodně nebyla. 😮
Babybox je zařízení, které slouží k anonymnímu a beztrestnému odkládání novorozenců, kteří jsou nechtění nebo ohrožení. Pokud by někdo z legrace do babyboxu dal kuře namísto dítěte, mohl by se dopustit několika trestných činů, jako je například poškození cizí věci, rušení veřejného pořádku, ohrožení zdraví zvířat nebo zneužití nouzového volání. Tyto trestné činy jsou upraveny v trestním zákoníku č. 40/2009 Sb. a mohou být potrestány pokutou, zákazem činnosti, obecně prospěšnými pracemi nebo odnětím svobody až na dva roky. Kromě toho by takový čin byl i neetický a nehumánní vůči kuřeti i vůči lidem, kteří se starají o babyboxy a o odložené děti. Babyboxy jsou určeny k záchraně lidských životů, nikoli k zábavě nebo šikaně.

zjentek

Záleží na situaci. Co takhle kapřík v pleteným svetýrku v červených a zelených barvách. Ten by mohl být o Vánocích vnímán pozitivně 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Dochy

Týrání zvířat.

Savier

marci1: Děkuji mnohokrát.