Krielens

Co dnes brání mužům nosit sukni? Je to opravdu tak zženštilé a úchylné?

Nejlepší odpověď
tom004

Mohu řící,že jsme to kdysi s kamaráde vyzkoušeli.Chodili jsme 3 hodiny v plisovaných sukních světle zelené barvy po Táboře.Bylo nám 17 let,a byla to sázka.A prošlo to v pohodě.Sem tam nějaká ta „vtipná“ poznámka,al jinak,žádný problém.Snad nejlepší reakce byla u dvou,tehdy příslušníků SNB.Ti nás pozorovali z protějšího chodníku.Stáli,krou­tili hlavama,potom jeden mávl rukou,a pokračovali dál.A bylo to v pravé poledne.Po letech,na mé postěžování,že jsme jako muži „diskriminováni“ v nošení sukní,mi kamarádka odpověděla,a kdo ti brání je nosit.Hoď ji na sebe,a jdem.A bylo po ptákách. 🙂 Sázku jsme vyhráli,a kdo chce ať si klidně sukni nosí. :))

Další odpovědi
Ar

Tak minimálně Skoti si to nemyslí a klidně sukni nosí.
Doplňuji:
arygnoc , doporučuji navštívit Skotské hry na zámku Sychrov (vždy koncem srpna) a uvidíš kolik česky mluvících „skotů“ nosí Kilt. Není „krásnějšího“ pohledu než, když se k ránu vracíš z akce a u benzinky si kupuješ třeba cigára, na ten udivený pohled obsluhy pumpy. Naposledy jsem zaslechl při odchodu jak pupař říká, to už je dnes třetí Skot a všichni mluví česky.

arygnoc

nic jim v tom nebrání.

vždyť dnes muži nosí náušnice, paruky, trhají si chlupy, holí se v podpaží, smrdí jako barové ku*vy … tak ta sukně jim jenom pasuje. Jo, a nezapomeňte na mejkap!

A ženský? No už se taky holej.

Já pamatuji, když se chlapi holili, a ženský nosili náušnice.
Dnes to je naopak.
Doplňuji:
Ar:

u skotů je to tradice, zde ne (pomineme-li dobu Pžemyslovců), zde by chlap v sukni vypadal jako Yetti na Sahaře.
A u Skotů to není otázka hygieny a pod., nýbrž národní hrdosti.
A propó – pravej Skot kilt zásadně nosí naostro (dole bez).

Ale po malu si i my starší zvykáme na ledaco.

Terryle

Konvence – něco se prostě nedělá, působí to na většinu divně nebo zvláštně. A věřím tomu, že se najdou lidi, na který to bude působit i tak, jak říkáte. Ale tak to bylo vždycky a se vším. Před lety zase působili divně dlouhovlasí muži – dneska to nikoho nezarazí. Průkopníci něčeho novýho musej mít vždycky odvahu a kus exhibicionismu – každýmu není příjemný, že na vás okolí zírá…

anonym

Z dnešního pohledu zdánlivě zakořeněná konvence. Ale prapůvodně to mělo praktické důvody, pro jízdu na koni, při lovu či boji (vyjma Japonců a Skotů) a v neposlední řadě i anatomická odlišnost. Muži stačí na močení poklopec, ženě ne.
A myslím, že tyto praktické aspekty přetrvávají dodnes, přestože si už prapůvod dávno neuvědomujeme. Jako ostatně spousta jiných praktických návyků vytvořených v průběhu vývoje civilizace mnoha generacemi před námi.

fcoop

V tomto „Krásném,Novém Světě“ plastické chirurgie – kdy si nemůžete být ničím jisti – jsou sukně u mužů trivialita.
Nenosí je možná proto,že ještě neproběhla reklamní kampaň. Ale třeba bude a buďme si jisti,že se pak nosit budou.Kterej „Pepa“ nebude mít pěknou ,plisovanou sukénku,nebude „in“.
A tím se vyváží fakt,že se něžná stvoření běžně oslovují „ty vole“.

venkovan

Nebrání nic. Naopak mužům by sukně ze zdravotního hlediska prospěla. Jen bych moc nedoporučoval minisukně na ostro.
A aby to nebylo tak zženštilé, je třeba si nechat ušít mužskou sukni, která podtrhne mužskou osobnost a tedy nepoužívat sukně šité pro ženy.

žolik

Někdy musí člově přemyšlet kde žije,je to dobou,mě by to vůbec nepřekvapilo.

Zdroj: žolík

wiera

Společnost a móda…jinak musm přiznat, že takovej gladiátor v tunice vypadá strašně sexy, byla bych pro, kdyby muži nosili takový podobný sukýnky ke kolenům…navíc by jim větralo…:-D