Kepler

Co děláte pro uvolňování endorfinu, neškodné a užitečné drogy štěstí?

Uvolňování endorfinů je spojováno s pocity radosti, smyslnosti, sexuality, motivace, euforie, společenského chování a úlevy od bolesti. Přírodní a přirozené způsoby jejich uvolňování v těle zahrnují pravidelný pohyb, tedy fyzickou aktivitu, smích, sex, věnování se zábavným koníčkům a tomu, co máte rádi, učení se všeho nového a také kontakt s dalšími lidmi, jehož kvalitu jejich uvolňování také zlepšuje. S uvolňováním endorfinů se také pojí některé potraviny. Tou nejběžnější je čokoláda. Z toho důvodu vás po konzumaci čokolády zaplaví příjemné pocity. Dále jsou to např. pálivé papričky, které obsahují kapsaicin, který endorfiny uvolňuje.

https://vital­web.cz/459/en­dorfiny-jsou-pocity-stesti-zdarma-jak-podporit-jejich-tvorbu-v-tele?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=newsfeed&ut­m_content=defau­lt&utm_term=po­sition-14&utm_campaig­n=VitalWeb

Nejlepší odpověď
marci1

Všechno to, co jsi vyjmenoval, vyjma pálivých papriček. 🙂
Sport, smích, sex, koníčky ( hlavně pěstování květin), kamarádi, procházky v lese, hezká hudba, adrenalin při fotbale a hokeji, losos a čokoláda. 🙂

Další odpovědi
Rokio

Pravidelně cvičím, chodím na procházky a koukám se na vtipná videa na Youtube.

Michala11

Spousta koníčků, dobré jídlo, miluju a pod to schovám i fyzickou aktivitu no a když přijde nějaký ten splín, hurá do společnosti maličko to nakopnout nějakým tím elixírem:)

klumprt

Zjistil jsem, že funguje běh. Já, celoživotní nesportovec, jsem v poměrně nedávné době zjistil, že když se člověk „proběhá“ do určitého stadia, tak ho běhání začne docela nečekaným způsobem bavit. A je za tím ten fet. Jednak jsem o tom četl nějaké články, a jednak tomu odpovídá moje vlastní zkušenost.

Dřív jsem byl z běhu poměrně rychle vyřízený, řekněme 1000–1500 m stačilo k tomu, abych byl takřka na konci sil a o nějaké zábavě absolutně nemohla být řeč.
Po pár měsících pravidelného tréninku pro mě vůbec není problém zaběhnout 6–7 km. A co je to nejdivnější, to je to, že ta největší běžecká pohoda přichází tak kolem 3–4 km. Pak se mi někdy ani nechce na těch sedmi končit. Připisuju to jednoznačně tomu endorfinu.

Jiří Bohumil

Vše co jsi vyjmenoval. Pouze ten pohyb a fyzická aktivita, vzhledem k „optřebovanosti“ mé tělesné schránky, je trochu problém – bólí.:-(

aliendrone

Nic. :) To nějak samo tentononc to tamto nebo nwm! ;) Nic proti, je to fajn, ale adrenalin je MNOHEM lepší. Když ti nadledvinky pustí do oběhu takovou nálož, až se z toho klepeš – TO je ten SPRÁVNÝ pocit! ;) :)

Kepler

Klumprt: tak to máš absolutní pravdu. Nadměrné běhání se dokonce považuje za závislost. Já jsem se za mlada proběhal jen asi tak na okruh cca 3 km, ale něco to do sebe mělo. Měřil jsem si čas stopkama a pořád jsem se lepšil. A tak jsem byl spokojený, udýchaný a šťastný…