Avatar uživatele
Kepler

Co děláte pro uvolňování endorfinu, neškodné a užitečné drogy štěstí?

Uvolňování endorfinů je spojováno s pocity radosti, smyslnosti, sexuality, motivace, euforie, společenského chování a úlevy od bolesti. Přírodní a přirozené způsoby jejich uvolňování v těle zahrnují pravidelný pohyb, tedy fyzickou aktivitu, smích, sex, věnování se zábavným koníčkům a tomu, co máte rádi, učení se všeho nového a také kontakt s dalšími lidmi, jehož kvalitu jejich uvolňování také zlepšuje. S uvolňováním endorfinů se také pojí některé potraviny. Tou nejběžnější je čokoláda. Z toho důvodu vás po konzumaci čokolády zaplaví příjemné pocity. Dále jsou to např. pálivé papričky, které obsahují kapsaicin, který endorfiny uvolňuje.

https://vital­web.cz/459/en­dorfiny-jsou-pocity-stesti-zdarma-jak-podporit-jejich-tvorbu-v-tele?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=newsfeed&ut­m_content=defau­lt&utm_term=po­sition-14&utm_campaig­n=VitalWeb

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Rokio, Anikitos, aliendrone před 1825 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Všechno to, co jsi vyjmenoval, vyjma pálivých papriček. 🙂
Sport, smích, sex, koníčky ( hlavně pěstování květin), kamarádi, procházky v lese, hezká hudba, adrenalin při fotbale a hokeji, losos a čokoláda. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Pravidelně cvičím, chodím na procházky a koukám se na vtipná videa na Youtube.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michala11

Spousta koníčků, dobré jídlo, miluju a pod to schovám i fyzickou aktivitu no a když přijde nějaký ten splín, hurá do společnosti maličko to nakopnout nějakým tím elixírem:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Zjistil jsem, že funguje běh. Já, celoživotní nesportovec, jsem v poměrně nedávné době zjistil, že když se člověk „proběhá“ do určitého stadia, tak ho běhání začne docela nečekaným způsobem bavit. A je za tím ten fet. Jednak jsem o tom četl nějaké články, a jednak tomu odpovídá moje vlastní zkušenost.

Dřív jsem byl z běhu poměrně rychle vyřízený, řekněme 1000–1500 m stačilo k tomu, abych byl takřka na konci sil a o nějaké zábavě absolutně nemohla být řeč.
Po pár měsících pravidelného tréninku pro mě vůbec není problém zaběhnout 6–7 km. A co je to nejdivnější, to je to, že ta největší běžecká pohoda přichází tak kolem 3–4 km. Pak se mi někdy ani nechce na těch sedmi končit. Připisuju to jednoznačně tomu endorfinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Vše co jsi vyjmenoval. Pouze ten pohyb a fyzická aktivita, vzhledem k „optřebovanosti“ mé tělesné schránky, je trochu problém – bólí.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nic. :) To nějak samo tentononc to tamto nebo nwm! ;) Nic proti, je to fajn, ale adrenalin je MNOHEM lepší. Když ti nadledvinky pustí do oběhu takovou nálož, až se z toho klepeš – TO je ten SPRÁVNÝ pocit! ;) :)

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Klumprt: tak to máš absolutní pravdu. Nadměrné běhání se dokonce považuje za závislost. Já jsem se za mlada proběhal jen asi tak na okruh cca 3 km, ale něco to do sebe mělo. Měřil jsem si čas stopkama a pořád jsem se lepšil. A tak jsem byl spokojený, udýchaný a šťastný…

před 1825 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek